Çad Vizesi

Çad Büyükelçiliği Hakkında

Çad Ankara Büyükelçiliği 2016 yılında faaliyete geçmiştir. Çad büyükelçiliği Ankara’nın en gözde semtlerinden olan Gaziosmanpaşa’da yer almaktadır. Çad Büyükelçiliği kendi vatandaşlarına hizmet vermenin yanında TC Vatandaşlarına vize verme konusunda da hizmet vermektedir.

Çad Vizesi Nasıl Alınır ?

Çad vizesi Çad vizesi müracaatında bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları pasaport hamillerinin tamamı, Bordo çipli (normal), Yeşil (hususi), Gri (hizmet) vizeye tabidir . Siyah (diplomatik) pasaport sahipleri 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Çad vizesi müracaatlarında pasaport sürenizin, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerliliği olması zorunludur.

Çad vizesi müracaatları sadece Çad Ankara Büyükelçiliği‘nden yapılabilmektedir. Ankara Büyükelçiliği haricindeki Çad Konsoloslukları sadece Çad vatandaşlarının Türkiye’de yaşadığı problemlere yardımcı olabilmektedir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için seyahat belgesi ve vize verme yetkisine sahip değildir.

Çad’da kesinlikle kapı vizesiuygulaması bulunmaz. Çad’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ankara Çad Büyükelçiliği’nden vize almaları zorunludur. Çad vize başvuruları, yetkili firmamız tarafından başvuru yapmaya, vize ücreti ödemeye,ve sonuçlanan pasaportları teslim almaya yetkilidir.

Ankara Çad Büyükelçiliği, vize müracaatlarını Turistik ve ticari kategorilerde kabul etmektedir. Hazırlanması gereken evrakların teslim edilmesiyle beraber ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanan pasaportlar teslim edilecektir. Bu sebepten Çad’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize müracaatlarını seyahatlerine en az 15 gün kala yapmaları önemle tavsiye edilir.

Çad vizesi ücreti; Turistik ve ticari vizeye göre ve giriş sayısı miktarına göre değişiklik göstermektedir. Çad Büyükelçiliği vize işlemlerinde acil vize uygulaması bulunmamaktadır. Çad vize ücreti, müracaat esnasında nakit olarak makbuz karşılığında € olarak ödenecektir.

Çad vizesi müracaatı, Çad vizesi Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekir. Çad vizesi fotoğraf ölçüsü Normal Biometrik arka fonu beyaz olan toplam 2 adet fotoğraf ile gerçekleşmesi gerekecektir.

Çad Ankara Büyükelçiliği resmi bayramlar haricinde hafta içi her gün çalışmakta ve vize başvuru alımı ve dağıtımı yapmaktadır. Çad Resmi Bayram ve Tatil Günlerini sitemizden takip edebilirsiniz.